Novinky

Vďaka podpore Global Fund for Community Foundations (Globálny fond na podporu komunitných nadácií) realizujeme projekt "Čo nás spája".  Projekt je zameraný na zlepšenie spolužitia, vzťahov a vzájomného spoznávania sa. Súčasťou projektu je prieskum zameraný na zisťovanie našich spoločných hodnôt. Na linku, ktorý je uvedený nižšie nájdete dotazník, ktorý sme pripravili v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela. Budeme veľmi radi, ak sa zapojíte a pomôžete nám získať čo najobjektívnejšie informácie. Ďakujeme.

http://acrea-ef.umb.sk/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=KNZM_20


 

Decembrová Virtuálna a Výročná  Polievka pomoci Banská Bystrica

V decembri 2020 by sme oslávili druhý rok vzniku charitatívnej Polievky pomoci Banská Bystrica. Nemôžeme sa, žiaľ, pri polievke v Reštaurácii Červený Rak stretnúť osobne, ale rodiny, ktoré našu pomoc potrebujú žijú stále medzi nami. V decembri je to rodina, s ktorou spolupracuje občianske združenie Návrat. Príbeh Mariky a jej rodiny si môžete prečítať v odkaze pod textom.


Ak by ste si chceli svoj jedálniček ozvláštniť portugalskou polievkou, recept pre vás pripravila dobrovoľníčka Bárbara Santos, ktorá prišla na Slovensko v rámci Európskeho zboru solidarity a pôsobí v občianskom združení Slatinka. Caldo verde/ zelenú polievku jedia celeročne a Bárbara odporúča použiť na prípravu polievky na tenko nakrájané tmavozelené listy kelu. Miesto sušenej salámy chorizo môžete použiť údenú klobásu alebo suchú salámu. Dobrú chuť.


Viac informácií o projekte Polievka pomoci nájdete TU. 


Daruj knihu deťom

V predvianočnom období od 7.12. do 23.12.2020 bude už tradične v Kníhkupectve Artforum na Hornej Striebornej 10 v Banskej Bystrici prebiehať pätnásty ročník projektu „Daruj knihu deťom“.

Organizuje ho Komunitná nadácia Zdravé mesto v partnerstve s Kníhkupectvom Artforum a organizáciami Nádej deťom, Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica, Klub Pathfinder Prieskumník a Centrum dobrovoľníctva, ktoré zozbierali 172 knižných prianí detí zo sociálne odkázaných, mnohopočetných rodín a rodín v ťažkej životnej situácii.

Kúpou označenej knihy urobíte radosť konkrétnemu, aj keď Vám neznámemu dieťaťu. My knihy za vás doručíme.

Projekt Daruj knihu deťom sa v Banskej Bystrici začal realizovať v roku 2004 a za predchádzajúcich 14 ročníkov sa vďaka spolupráci ľudí v komunite a dobrosrdečným darcom podarilo splniť 1267 detských prianí.

Za všetky obdarované deti Vám ďakujeme.Rozhovor o projekte Polievka pomoci a ďalších nadačných aktivitách na Rádiu Lumen si môžete vypočuť TU.
    Ď a k u j e m e

Dary, ktoré ste sa rozhodli venovať na tieto projekty, môžete darovať TU.


Ženy v meste Banská Bystrica 2019


V spolupráci s Katedrou sociálnej práce PF UMB sme robili prieskum

o tom, ako sa žije ženám v meste Banská Bystrica. Viac informácií  nájdete TU.


Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii

Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii je nástrojom na jednoduché a flexibilné darovanie v situáciách, keď je potrebná rýchla pomoc. Fond je založený s cieľom podporiť rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkej ekonomickej a sociálnej situácii a majú odbornú pomoc pri jej prekonávaní.

Viac informácií nájdete TU.