Marcová Polievka pomoci

Veľmi by sme si želali osobne si s vami posedieť pri dobrej polievke 

v Červenom raku, ale žiaľ, ešte dlho to nebude možné. Preto naďalej pokračujeme takto virtuálne. Dobrú polievočku si môžete uvariť doma a prosíme vás o pomoc pre túto rodinu:

"Rodina, ktorá žije na území mesta sa stará o dve deti do 3 rokov. Obidvaja rodičia prežili vo svojom detstve náročné situácie, ktoré im 

v ich životoch všeličo otvárajú. Otec detí v dôsledku krízy prišiel na jeseň o zamestnanie. Občas brigádoval, ale pravidelný príjem chýbal. 

V tomto čase už zamestnanie má. Rodina má stabilné bývanie dlhodobo. Mama detí je čiastočná invalidná dôchodkyňa. V tomto čase je na rodičovskej dovolenke. Vyzbierané finančné prostriedky by boli použité na mesačný nákup plienok pre obe deti, v prípade potreby aj 

na lieky."

Rodina spolupracuje s o.z. Návrat, pracoviskom v Banskej Bystrici.

 

Svoje dary môžete posielať na:

 ČSOB: SK83 7500 0000 0040 0844 4691
​Slovenská sporiteľňa: SK77 0900 0000 0003 0294 3100
Tatrabanka: SK08 1100 0000 0026 2609 8141
VÚB: SK91 0200 0000 0035 7842 3951


Vďaka podpore Global Fund for Community Foundations (Globálny fond na podporu komunitných nadácií) realizujeme projekt "Čo nás spája".  Projekt je zameraný na zlepšenie spolužitia, vzťahov a vzájomného spoznávania sa. Súčasťou projektu je prieskum zameraný na zisťovanie našich spoločných hodnôt. Na linku, ktorý je uvedený nižšie nájdete dotazník, ktorý sme pripravili v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela. Budeme veľmi radi, ak sa zapojíte a pomôžete nám získať čo najobjektívnejšie informácie. Ďakujeme.

http://acrea-ef.umb.sk/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=KNZM_20


 

Decembrová Virtuálna a Výročná  Polievka pomoci Banská Bystrica

V decembri 2020 by sme oslávili druhý rok vzniku charitatívnej Polievky pomoci Banská Bystrica. Nemôžeme sa, žiaľ, pri polievke v Reštaurácii Červený Rak stretnúť osobne, ale rodiny, ktoré našu pomoc potrebujú žijú stále medzi nami. V decembri je to rodina, s ktorou spolupracuje občianske združenie Návrat. Príbeh Mariky a jej rodiny si môžete prečítať v odkaze pod textom.


Ak by ste si chceli svoj jedálniček ozvláštniť portugalskou polievkou, recept pre vás pripravila dobrovoľníčka Bárbara Santos, ktorá prišla na Slovensko v rámci Európskeho zboru solidarity a pôsobí v občianskom združení Slatinka. Caldo verde/ zelenú polievku jedia celeročne a Bárbara odporúča použiť na prípravu polievky na tenko nakrájané tmavozelené listy kelu. Miesto sušenej salámy chorizo môžete použiť údenú klobásu alebo suchú salámu. Dobrú chuť.


Viac informácií o projekte Polievka pomoci nájdete TU. 


Daruj knihu deťom

V predvianočnom období od 7.12. do 23.12.2020 bude už tradične v Kníhkupectve Artforum na Hornej Striebornej 10 v Banskej Bystrici prebiehať pätnásty ročník projektu „Daruj knihu deťom“.

Organizuje ho Komunitná nadácia Zdravé mesto v partnerstve s Kníhkupectvom Artforum a organizáciami Nádej deťom, Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica, Klub Pathfinder Prieskumník a Centrum dobrovoľníctva, ktoré zozbierali 172 knižných prianí detí zo sociálne odkázaných, mnohopočetných rodín a rodín v ťažkej životnej situácii.

Kúpou označenej knihy urobíte radosť konkrétnemu, aj keď Vám neznámemu dieťaťu. My knihy za vás doručíme.

Projekt Daruj knihu deťom sa v Banskej Bystrici začal realizovať v roku 2004 a za predchádzajúcich 14 ročníkov sa vďaka spolupráci ľudí v komunite a dobrosrdečným darcom podarilo splniť 1267 detských prianí.

Za všetky obdarované deti Vám ďakujeme.Rozhovor o projekte Polievka pomoci a ďalších nadačných aktivitách na Rádiu Lumen si môžete vypočuť TU.
    Ď a k u j e m e

Dary, ktoré ste sa rozhodli venovať na tieto projekty, môžete darovať TU.


Ženy v meste Banská Bystrica 2019


V spolupráci s Katedrou sociálnej práce PF UMB sme robili prieskum

o tom, ako sa žije ženám v meste Banská Bystrica. Viac informácií  nájdete TU.


Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii

Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii je nástrojom na jednoduché a flexibilné darovanie v situáciách, keď je potrebná rýchla pomoc. Fond je založený s cieľom podporiť rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkej ekonomickej a sociálnej situácii a majú odbornú pomoc pri jej prekonávaní.

Viac informácií nájdete TU.