Čo je Live Funding

Live Funding  je typ darcovského podujatia, ktorého koncept pochádza z Londýna a postupne sa šíri aj do ďalších krajín. Podujatie prináša vynikajúcu atmosféru a inšpiráciu pre darcov skúsených i nových a rozvíja pocit spolupatričnosti a podieľania sa na niečom zmysluplnom.

Ponúkame ľuďom zážitok zo spoločného darovania a ukázať, že že aj relatívne malý dar má zmysel, keď sa spojí s ďalšími  a spoločnými silami vieme pomôcť k realizácii dobrých nápadov.

Na podujatí sa zvyčajne predstavia dva až tri neziskové organizácie. Nominovaná organizácia si pripraví zaujímavý projekt s rozpočtom 700-1000 eur, ktorý na podujatí predstaví a snaží sa motivovať návštevníkov, aby naň prispeli. Každá organizácia ma 6 minút na prezentáciu a 6 minút na otázky publika. Každý projekt má svojho ambasádora, ktorý povie svoje dôvody, prečo organizáciu podporuje a dá prvý vklad.  Moderátor motivuje všetkých prítomných, aby sa pridali a spoločne dali dokopy sumu, ktorá umožní realizáciu  predstavených projektov.

Prvýkrát sme podujatie zorganizovali v Banskej Bystrici 11. novembra 2015.

O atmosfére podujatia vám viac napovedia fotografie z minulých podujatí v našej galérii.


 

Virtuálny Live Funding Banská Bystrica 2021

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí sa zúčastnili virtuálnej verzie Live Funding Banská Bystrica a podporili dva veľmi zaujímavé a potrebné projekty: Centrum dobrovoľníctva získalo na projekt "Nikto by sa nemal cítiť sám" sumu   1410€ a Nádej deťom s projektom "Detstvo 

v období Covidu" sumu 2020€. Bola to pre nás všetkých veľmi zaujímavá skúsenosť a ďakujeme, že ste sa nenechali odradiť jej onlinovou formou. Veríme, že na budúcom podujatí sa už stretneme osobne a poriadne si to užijeme. Ď a k u j e m e

Viac informácií o projektoch, ktoré získali podporu na Live Fundingu 2019 nájdete TU.