Kto sú Bystričania a Bystričanky

Fotopríbehy Bystričanov a Bystričaniek v rokoch 2014 -2016

Andrea

V Banskej Bystrici ju stretnete 2 x týždenne. Prichádza pracovne. Nie je síce občankou a obyvateľkou nášho mesta, ale je tu ako doma. Koľko ľudí s takýmto statusom denne stretávame v uliciach nášho mesta? Kto sme vlastne Bystričania? 

 

šťastní

"Manžel sa od 42.roka života stal prakticky nevidiacim, prešli sme si svojimi úskaliami života. Ako študenti sme sa poznali v r. 1953 v Prahe. Spojil nás spev a hudba, ktorá nás viedla manželstvom od r. 1957. Vychovali sme 5 dcér a dnes sa tešíme z krásnej 35- člennej rodiny. O pár dní pribudnú ďalší dvaja členovia. Sme šťastní."

 

             Anton Anderle

         Významný bábkar z Banskej Bystrice je zachytený vďaka          šikovnému umelcovi v Mestskom parku. Nájdete ho?

 

            Jakub, 18

             „Prečo chodím na španielske gymnázium? Bola to                                možnosť, využil som ju a teraz sa mi to páči. Viem si                         predstaviť život v španielsky hovoriacej krajine.“

 

Michal

„Väčšinu roka nechávam auto doma. „


 

             Tri s gráciou

                 „Zachytené na Krížnej ulici.“

 

             Pani v zelenom

                 "Keď to ladí."

Olinka (15)

Tento školský rok začala študovať na obchodnej akadémii, lebo ju baví matematika. Jej vlasy sú dlhé 115 cm. 

 

Element

Tanečná skupina Element z Banskej Bystrice - zachytili sme ich počas workshopu. 

Jozef

"V Banskej Bystrici žijem viac ako 50 rokov. Zbožňujem Bakošku a jej okolie, vyrastal som tam a stále sa vraciam k rodičom. Bývajú v jednom z posledných rodinných domov, ktoré tam v tieni novostavby veľkej bytovky ostali."

 

      Vladko

                         "Nebudem vám nič hovoriť. Ja píšem odkazy pre        ľudí a lepím si ich na tričko. Som vďačný za        hodnotenie 1 s hviezdičkou a život meriam na        percentá. Čím viac, tým lepšie." Známy neznámy        človek Banskej Bystrice, Vladko Železnák.                                          Narodený 19. mája.

 

             Ema

         Pamätník Jána Langoša s názvom Odkrývanie v Záhrade-          CNK je zaujímavý pre každú vekovú kategóriu.

 

            Juraj

                „Tak sa mi zdá, že v poslednej dobe viac ľudí pozná moje           fotky, ako moju hudbu.“

 

Štefan

„Osemnásť rokov jazdím do práce na bicykli zo Sásovej na Zvolenskú cestu. Ani si nepamätám, kedy som bol naposledy chorý.“

 

             Sova
                  "Súlad"

 

Dáša

alebo "pani v žltom", výborne ladí s letnou náladou v centre mesta.

 

Bystričan nad zemou

Tento mladý muž pracuje vo výškach. Zachytili sme ho, ako doslova "balansuje" nad Kaštieľom Radvanských pri montovaní náhradnej strechy, vraj na Slovensku unikát. Aj naša fotografka Cima bola na lešení. No, choďte sa tam pozrieť.

 

Katka

Katka sa vo svojej práci venuje sa deťom a rodinám, ktoré jej pomoc potrebujú. Komunikuje aj s úradníkmi, úradníčkami. A ide jej to aj so zvieratami ;) Povedali by ste, že tento záber vznikol v Banskej Bystrici?