Kto sú Bystričania a Bystričanky

Andrea

V Banskej Bystrici ju stretnete 2 x týždenne. Prichádza pracovne. Nie je síce občankou a obyvateľkou nášho mesta, ale je tu ako doma. Koľko ľudí s takýmto statusom denne stretávame v uliciach nášho mesta? Kto sme vlastne Bystričania? 

 

šťastní

"Manžel sa od 42.roka života stal prakticky nevidiacim, prešli sme si svojimi úskaliami života. Ako študenti sme sa poznali v r. 1953 v Prahe. Spojil nás spev a hudba, ktorá nás viedla manželstvom od r. 1957. Vychovali sme 5 dcér a dnes sa tešíme z krásnej 35- člennej rodiny. O pár dní pribudnú ďalší dvaja členovia. Sme šťastní."

Jozef

"V Banskej Bystrici žijem viac ako 50 rokov. Zbožňujem Bakošku a jej okolie, vyrastal som tam a stále sa vraciam k rodičom. Bývajú v jednom z posledných rodinných domov, ktoré tam v tieni novostavby veľkej bytovky ostali."

 

Vladko

"Nebudem vám nič hovoriť. Ja píšem odkazy pre ľudí a lepím si ich na tričko. Som vďačný za hodnotenie 1 s hviezdičkou a život meriam na percentá. Čím viac, tým lepšie." Známy neznámy človek Banskej Bystrice, Vladko Železnák. Narodený 19. mája.