Novinky


Grantová výzva  

Nápady pre Zdravé mesto

Prostredníctvom grantovej výzvy chceme podporiť aktivity a projekty, ktoré rôznymi spôsobmi prispievajú k tvorbe a rozvoju zdravého mesta a komunity, v ktorej žijeme a pôsobíme. Uzávierka predkladania  projektových návrhov: 5. jún 2020, 23:59

Viac informácií nájdete TU


Výsledok májovej Polievky pomoci

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do májovej polievkovej akcie. Bolo vás spolu 28 a vyzbierali sme 318 €. V mene rodiny pani Anky vám ďakujeme.

Májová Polievka pomoci

Milé podporovateľky a podporovatelia Polievky pomoci,stále platí, že sa nemôžeme pri polievke v reštaurácii Červený Rak stretnúť osobne a to, že medzi nami žijú rodiny, ktoré potrebujú pomoc, platí žiaľ tiež.

Rodina, ktorá čaká na pomoc májovej Polievky pomoci má takýto príbeh:  
"Pani Anna je obeťou domáceho násila, s manželom sa rozviedla. Je matkou 5 detí, ktoré vychováva sama. Štyri z nich sú na základnej škole, najstaršia dcéra je deviatačka, traja chlapci sú mladší. Najmladšia dcéra má zdravotné ťažkosti, preto je pani Anna na predĺženej materskej dovolenke. Okrem toho je odkázaná na sociálne dávky. Pokiaľ sa dalo, chodila na brigády. To sa ale zmenilo a o tento príjem prišla. Je skromná, vďačná za všetko, v obchode vyberie len to najlacnejšie, vie aj ušetriť." O pani Anne a jej deťoch nám povedala pani Eva Knéslová, ktorá je učiteľkou na základnej škole, rodine pomáha a my ju poznáme vďaka spolupráci s organizáciou Návrat v Banskej Bystrici.

 V mesiaci apríl sme spoločne dokázali "z domu" pomôcť pani Helene jej 8 deťom sumou 234€. Darovalo ju 21 darcov a darkýň. Ďakujeme.

 Dokážeme to aj tento mesiac?

 Prispieť a pomôcť rodine je možné prostredníctvom bezhotovostnej platby do 8. mája 2020. Ďakujeme.

Objednajte si chutné jedlo


Reštaurácia Červený Rak je partnerom projektu od začiatku jeho existencie a svoje priestory i polievku poskytujú každý mesiac bezplatne. Vďaka nim je možné, aby rodiny dostali 100% darov. V tomto
čase by sme vás chceli poprosiť aj pomoc pre nich.  A to objednaním jedla z ich chutného menu. Ďakujeme.  

Vaše 2 percentá skladáme na komunitné projekty

Aj tohto roku sa uchádzame o vaše 2%. Použijeme ich na podporu komunitných projektov v okresoch Banská Bystrica a Zvolen.
Viac informácií a tlačivá nájdete TU.


Rozhovor o projekte Polievka pomoci a ďalších nadačných aktivitách na Rádiu Lumen si môžete vypočuť TU.Výsledky marcovej Polievky pomoci

30 polievok    223,82€

Ďakujeme všetkým "stravníkom - darcom", ktorí prišli na Polievku pomoci a pomohli rodine v núdzi, aj tým, ktorí prísť nemohli a darovali priamo na účet nadácie.
Vyzbieraná suma pomôže osamelej mame Adriane, ktorá sa stará o dieťa s autizmom nakúpiť plienky, lieky a pokryť náklady na cestovanie na rôzne odborné vyšetrenia.
Ďakujeme dobrovoľníčkam Aničke, Sare, Lucke, Idke a Táničke. Projekt môžeme realizovať vďaka dlhodobej podpore Reštaurácie Červený rak, ktorá bezplatne poskytuje priestor a polievku.
Ak ste nomohli prísť a chcete podporiť Adrianu a jej syna, môžete tak urobiť tu:

Daruj knihu deťom


V období od 6.12. do 20.12.2019 realizujeme štrnásty ročník predvianočného projektu „Daruj knihu deťom“, ktorý bude už tradične prebiehať v Kníhkupectve Artforum na Hornej Striebornej 10 v Banskej Bystrici.  Viac informácií nájdete TU.    Ď a k u j e m e

Dary, ktoré ste sa rozhodli venovať na tieto projekty, môžete darovať TU.


Novembrová Polievka pomoci

Ďakujeme všetkým "stravníkom - darcom", ktorí prišli na Polievku pomoci a pomohli rodine v núdzi. Na novembrovej Polievke sme spoločne darovali sumu 238,43€ a táto suma pomôže Michalovi a Márii, ktorí sa spolu starajú o svoje 3 deti, opraviť si kúpeľňu. Pri servírovaní polievky pomáhali dobrovoľníci z CKO. Projekt môžeme realizovať vďaka dlhodobej podpore Reštaurácie Červený rak, ktorá bezplatne poskytuje priestor a polievku.
Viac informácií o tomto programe nájdete TU.


Ženy v meste Banská Bystrica 2019


V spolupráci s Katedrou sociálnej práce PF UMB sme robili prieskum

o tom, ako sa žije ženám v meste Banská Bystrica. Viac informácií  nájdete TU.


Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii

Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii je nástrojom na jednoduché a flexibilné darovanie v situáciách, keď je potrebná rýchla pomoc. Fond je založený s cieľom podporiť rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkej ekonomickej a sociálnej situácii a majú odbornú pomoc pri jej prekonávaní.

Viac informácií nájdete TU.


Otvorená uzávierka Programu Patrik

O podporu z Programu Patrik je možné žiadať do 31.10.2019 prostredníctvom registrácie a vyplnenia formulára na stránke https://knzm.egrant.sk.

Viac informácií nájdete TU.


Polievka pomoci

Tešíme sa na vás na októbrovje Polievke pomoci 14.októbra v Reštaurácii Červený rak. Tentokrát podporíme rodinu, ktorej pomáha o.z. Návrat , Banská Bystrica. Viac informácií nájdete TU.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.