Novinky

Vaše 2 percentá skladáme na komunitné projekty

Aj tohto roku sa uchádzame o vaše 2%. Použijeme ich na podporu komunitných projektov v okresoch Banská Bystrica a Zvolen.
Viac informácií a tlačivá nájdete TU.


Výsledok februárovej Polievky pomoci

 34 zjedených polievok a darovaných 211 €

Vyzbieraná suma pomôže mamičke s tromi deťmi. Najstarší syn trpí rôznymi celoživotnými ochoreniami, navštevuje špeciálnu materskú škôlku, stredný syn kvôli prežitému je na mamu úzkostlivo naviazaný, pomocou terapií sa pracuje na tom, aby od septembra zvládol škôlku. Najmladšia dcérka ma 10 mesiacov, je to také slniečko. Mama s deťmi potrebuje financie na platbu škôlky, nákup základných potravín, hygieny a terapie, aby dokázali zabudnúť na prežité. Rodine pomáha občianske združenie Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica.
Ďakujeme všetkým štedrým stravníkom, ktorí sa včera zastavili, ochutnali a prispeli.
Ďakujeme naším šikovným dobrovoľníčkam Táničke a Danke.
Ďakujeme Reštaurácii Červený rak za výbornú polievku a priestor.
Ak ste nemohli prísť a chceli by ste prispieť, môžete tak urobiť tu: 


Daruj knihu deťom


V období od 6.12. do 20.12.2019 realizujeme štrnásty ročník predvianočného projektu „Daruj knihu deťom“, ktorý bude už tradične prebiehať v Kníhkupectve Artforum na Hornej Striebornej 10 v Banskej Bystrici.  Viac informácií nájdete TU.    Ď a k u j e m e

Dary, ktoré ste sa rozhodli venovať na tieto projekty, môžete darovať TU.


Novembrová Polievka pomoci

Ďakujeme všetkým "stravníkom - darcom", ktorí prišli na Polievku pomoci a pomohli rodine v núdzi. Na novembrovej Polievke sme spoločne darovali sumu 238,43€ a táto suma pomôže Michalovi a Márii, ktorí sa spolu starajú o svoje 3 deti, opraviť si kúpeľňu. Pri servírovaní polievky pomáhali dobrovoľníci z CKO. Projekt môžeme realizovať vďaka dlhodobej podpore Reštaurácie Červený rak, ktorá bezplatne poskytuje priestor a polievku.
Viac informácií o tomto programe nájdete TU.


Ženy v meste Banská Bystrica 2019


V spolupráci s Katedrou sociálnej práce PF UMB sme robili prieskum

o tom, ako sa žije ženám v meste Banská Bystrica. Viac informácií  nájdete TU.


Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii

Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii je nástrojom na jednoduché a flexibilné darovanie v situáciách, keď je potrebná rýchla pomoc. Fond je založený s cieľom podporiť rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkej ekonomickej a sociálnej situácii a majú odbornú pomoc pri jej prekonávaní.

Viac informácií nájdete TU.


Otvorená uzávierka Programu Patrik

O podporu z Programu Patrik je možné žiadať do 31.10.2019 prostredníctvom registrácie a vyplnenia formulára na stránke https://knzm.egrant.sk.

Viac informácií nájdete TU.


Polievka pomoci

Tešíme sa na vás na októbrovje Polievke pomoci 14.októbra v Reštaurácii Červený rak. Tentokrát podporíme rodinu, ktorej pomáha o.z. Návrat , Banská Bystrica. Viac informácií nájdete TU.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.