Novinky


Daruj knihu deťom


V období od 6.12. do 20.12.2019 realizujeme štrnásty ročník predvianočného projektu „Daruj knihu deťom“, ktorý bude už tradične prebiehať v Kníhkupectve Artforum na Hornej Striebornej 10 v Banskej Bystrici.  Viac informácií nájdete TU.Live Funding Banská Bystrica 2019


Na podujatí Live Funding 2019 sa prezentovali 2 projekty

  • Mestské divadlo Divadlo z Pasáže, n.o., s projektom Divadelná hudba na doma
  • Otvorená škôlka, o.z., s  projektom Hobití domček
Dary, ktoré ste sa rozhodli venovať na tieto projekty, môžete darovať TU.

Novembrová Polievka pomoci

Ďakujeme všetkým "stravníkom - darcom", ktorí prišli na Polievku pomoci a pomohli rodine v núdzi. Na novembrovej Polievke sme spoločne darovali sumu 238,43€ a táto suma pomôže Michalovi a Márii, ktorí sa spolu starajú o svoje 3 deti, opraviť si kúpeľňu. Pri servírovaní polievky pomáhali dobrovoľníci z CKO. Projekt môžeme realizovať vďaka dlhodobej podpore Reštaurácie Červený rak, ktorá bezplatne poskytuje priestor a polievku.
Viac informácií o tomto programe nájdete TU.


Ženy v meste Banská Bystrica 2019


V spolupráci s Katedrou sociálnej práce PF UMB sme robili prieskum

o tom, ako sa žije ženám v meste Banská Bystrica. Viac informácií  nájdete TU.


Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii

Fond na pomoc rodinám v ohrozujúcej situácii je nástrojom na jednoduché a flexibilné darovanie v situáciách, keď je potrebná rýchla pomoc. Fond je založený s cieľom podporiť rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkej ekonomickej a sociálnej situácii a majú odbornú pomoc pri jej prekonávaní.

Viac informácií nájdete TU.


Otvorená uzávierka Programu Patrik

O podporu z Programu Patrik je možné žiadať do 31.10.2019 prostredníctvom registrácie a vyplnenia formulára na stránke https://knzm.egrant.sk.

Viac informácií nájdete TU.


Polievka pomoci

Tešíme sa na vás na októbrovje Polievke pomoci 14.októbra v Reštaurácii Červený rak. Tentokrát podporíme rodinu, ktorej pomáha o.z. Návrat , Banská Bystrica. Viac informácií nájdete TU.