Januárová Polievka pomoci v Banskej Bystrici


Pozývame vás na januárovú "Polievku pomoci". Tentokrát venujeme výťažok z podujatie rodine Anky, ktorá bola dlhé roky našou kolegyňou v treťom sektore a aktívne sa zúčastňovala a pomáhala organizovať  mnoho občianskych aktivít. Teraz je po vážnej chorobe odkázaná na pomoc svojej rodiny. Finančnú pomoc využijú na lieky, zdravotné pomôcky a bezbariérové úpravy.

Bystričania boli štedrí

Na prvú Polievku pomoci v Banskej Bystrici prišlo viac ako 150 ľudí a prispeli sumou 749,64€ pre rodinu v hmotnej núdzi, ktorá si za vyzbierané peniaze nakúpi trvanlivé potraviny. Hostia začali prichádzať priebežne od 11:00 do 14:00, dali si šošovicovú polievkou s chlebíkom, stretli svojich priateľov či známych. „Toto musíte robiť častejšie, s toľkými známymi som sa nestretla dlho“, povedala nám jedna z nich.

Všetkým, ktorí prišli, veľmi pekne ďakujeme. Patrí tiež vďaka Reštaurácii Červený Rak, občianskemu združeniu Návrat, Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela a dobrovoľníčkam, študentkám sociálnej práce, ktoré pomohli akciu naplánovať a zrealizovať.

Na ďalšiu Polievku pomoci budeme všetkých pozývať opäť v januári 2019, nakoľko by sme si priali, aby sa toto charitatívne a príjemné podujatie stalo tradičným a každý mesiac by sme mohli podporiť jednu rodinu, ktorá žije medzi nami a zápasí s existenčnými problémami.


Darcovský večer v Banskej Bystrici

Podujatie Live Funding sme organizovali v Banskej Bystrici už tretíkrát. Na podujatí sa predstavili tri zaujímavé verejnoprospešné projekty, ktoré sa uchádzali o podporu darcov:

Neformálna skupina SOS BirdLife Slovensko s projektom Vtáčí spev

v Banskej Bystrici, www.vtaky.sk

Občianske združenie Banskobystrický okrášľovací spolok s projektom

Bystrická hodinka, www.bbos.sk 
Občianske združenie Prales s projektom Hrabeme k sebe, www.pralesy.sk 

Večerom nás sprevádzal moderátor Michal Ďuriš a hudobná dvojica Michalea. Ďakujeme všetkým darcom, ktorí prispeli na realizáciu projektov, dobrovoľníčkam, ktoré nám pomohli vytvoriť príjemnú atmosféru, fotografke Alene Cime Hroncovej za krásne fotografie a Hotelu Lux za poskytnutie priestorov.


Projekt podporený na podujatí Live Funding 2017:

Neformálna skupina SOS BirdLife Slovensko s projektom Vtáčí spev

v Banskej Bystrici


 

Nadpis